قیمت درب ضد حریق + تولید مطابق با استانداردهای آتش نشانی

 

هدف از ساخت درب ضد حریق، در امان ماندن افراد حاضر در راهرو ساختمان هنگام وقوع آتش سوزی می باشد. به عبارت دیگر از این محصولات به عنوان یک تجهیزات امنیتی استفاده می شود تا زمانی که آتش به سمت ساختمان ورود پیدا کرد آن دسته از افراد به پشت درب پناه ببرند و دچار سوختگی نشوند و همچنین از سرایت آتش به قسمت های مختلف ساختمان جلوگیری می کند. 

در اتحاد درب مدلهای مختلف درب ضد حریق برای کاربردهای مختلف تولید و با قیمت بسیار مناسب در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

برای ثبت سفارش خرید و دریافت مشاوره با همکاران ما در اتحاد درب تماس بگیرید.

درب ضد حریق چیست؟

درب ضد حریق دارای وزن تقریبی ۱۰۰ کیلوگرم می باشد. این نوع درب ضد حریق با یرآق آلات آنتی پنیک مختلف با برندهای D&D و داف و کاله ترکیه ساخته می شود و نوع یرآق دستگیره آنتی متر و لولای فنری ویا لولای معمولی با جک هیدرولیک می باشد و نکته مورد توجه نوع رگلاژ درب های ضد حریق فلزی می باشد که باید با پیم کوک لولای فنری به درستی انجام شود.

علاوه بر درب ضد حریق می توانید از محصولات درب ضد سرقت اتحاد درب نیز خریداری نمایید. برخی از مدلهای درب ضد سرقت هم دارای مشخصه ضد حریق هستند.

خرید درب ضد حریق

برای سفارش و خرید درب ضد حریق به نکاتی اعم از مورد تاییده آتش نشانی باشد، ساختار درب در برابر آتش مقاوم باشد و دچار سوختگی نشود، قیمت مناسبی داشته باشد، از ضمانت و گارانتی برخوردار باشد، توجه نمایید. به طور کلی اجزاء تشکیل دهنده درب ضد حریق مقاوم در برابر آتش شامل مواردی مثل لاستیک های نسور، جک آرام بند، لنگه درب فلزی، دستگیره درب ضد حریق، پشم سنگ نسوز، چهارچوب فلزی، لولا، اسکلت تقویتی در داخل لنگه ها می باشد.

ابعاد درب ضد حریق

ابعاد درب ضد حریق به طور کلی به دو گروه ابعاد پشت تا پشت چهارچوب ۱۰۵*۲۱۰ سانتی متر، ابعاد پشت تا پشت چهارچوب ۱۱۰*۲۱۰ سانتی متر  تقسیم می شود که در نوع اول، داخل به داخل ساب فریم یا قوطی فلزی ۱۱۱*۲۱۱ سانتی متر می باشد و در نوع دوم، داخل به داخل قوطی فلزی یا همان ساب فریم ۱۰۶*۲۱۱ سانتی متر می باشد.


درب ضد حریق چه ویژگی هایی دارد؟

 • دو عدد ناودانی در درون درب ضد حریق تعبیه شده است تا در هنگام وقوع آتش سوزی باعث مستحکم شدن و جلوگیری از تغییر شکل درب شوند.
 • رنگ الکترو استاتیک پس از پایان یافتن مراحل ساخت درب به آن اضافه میشود.
 • در صورتی که مشتری مایل به استفاده از رنگ اپوکسی الکترو استاتیک باشد این رنگ جایگزین رنگ الکترو استاتیک میشود.
 • یراق آلاتی که به درب متصل میشوند شامل دستگیره متحرک و قفل آنتی پنیک  می باشد.
 • جوش آرگون کلیه اتصالات را به هم وصل میکند
 • ضخامت استاندارد برای درب ضد حریق ۵ سانتی متر می باشد.

قیمت درب ضد حریق

قیمت درب ضد حریق به عواملی مانند مواد به کار رفته، نوع ساختار، اجزا تشکیل دهنده، مدت زمان ضمانت و گارانتی، نوع دستگیره ی نصب شده بر روی آن و..... بستگی دارد و برآورد می شود. اگر قصد دارید امنیت و آرامش خاطر را در ساختمان خود برای مدت زمان طولانی برقرار کنید حتما بهترین برند درب ضد حریق آتش سوزی جهت نصب در راه پله ها، خریداری نمایید.

برای خرید درب ضد حریق آتش سوزی با قیمت مناسب با اتحاد درب تماس بگیرید.
 

درب ضد حریق راه پله

درب ضد حریق راه پله ( درب فرار )، برای جلوگیری از انتقال آتش در زمان حریق به سایر طبقات ساختمان و حفظ جان ساکنین آپارتمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. درب فرار دو مسئولیت مهم و خطیر را بر عهده دارد که یکی جلوگیری از انتقال آتش و سرایت آن به سایر طبقات است که بدین منظور باید بتواند حرارت بالای 1000 درجه را طی یک ساعت و نیم تحمل نماید و از طرف دیگر باید مانع خفگی افراد ساکن در دیگر طبقات شود بدین ترتیب که ضد دود باشد و دود و گاز دی اکسید کربن به نقاط دیگر منتقل نشود که افراد بتوانند به سادگی و بدون این که تنگی نفس بگیرند و یا بخواهند در میانه راه بمانند از ساختمان در حال آتشسوزی فرار کنند.

انواع درب ضد حریق

دربهای ضد حریق دارای مدلهای مختلف و کاربردهای گوناگون هستند که می توان به این موارد اشاره نمود:

درب ضد حریق شیشه ای

درب ضد حریق شیشه ای لولایی، درب ضد حریق شیشه ای کشویی و ... از انواع مدل های درب شیشه ای است که انتخاب هر یک از این مدل ها بر اساس محل مورد استفاده متغیر می باشد و هر کدام را باید با توجه به اندازه دهنه، متراژ کار، وجود فضای کافی برای باز و بسته شدن درب انتخاب نمود. درب شیشه ای ضد حریق می تواند در مدل تک درب و دو درب اجرا شود. همچنین می توان نیمه ای از درب را به صورت ثابت و نیمه دیگر آن را به صورت بازشو پیاده سازی نمود که از این مدل اکثرا برای شیشه های دودبند و یا درب های کشویی استفاده می شود.

درب ضد حریق فلزی

درب ضد حریق فلزی در ساختمان هایی که ارتفاع آنها کمتر از 23 متر باشد باید مطابق با استانداردهای آتش نشانی و تاییدیه سازمان نظام مهندسی استفاده شود و برای ساختمان هایی با ارتفاع بالای 23 متر باید مطابق با استاندارهای UL دار استفاده شود.

مزایا درب ضد حریق فلزی

 1. درب ضد حریق فلزی باید دارای دستگیره های بازشو از پشت به همراه آرام بند باشد.
 2. درب ضد حریق فلزی دارای درب و چهارچوب فلزی می باشد.
 3. روکش چهارچوب استفاده شده برای چهارچوب و درب از جنس ورق های گالوانیزه فولادی می باشد.
 4. در داخل درب ضد حریق از ماده مهمی استفاده می شود که تا دمای 850 درجه در مقابل حرارت و دما مقاومت نشان می دهد.

درب ضد حریق چوبی

درب ضد حریق چوبی دارای چهار چوب چوبی می باشد که در پایین درب یک قسمت متحرک موجود است که در زمان بسته شدن، قسمت محرک پایین می باشد که باعث می شود تا مانع از ورود دود شود. ضخامت درب چوبی ضد حریق متناسب با تایید آتش نشانی باید 1.5 سانتی متر باشد و باید طبق استاندارد های ساختمانی در ساختمانهای بالای 23 متر از این درب ها که با اصطلاح به آنها دودبند نیز می گویند، نصب شود. مطابق استاندردها چوب این نوع درب ها باید از نوع خشک و بدون هیچ گونه کنده کاری و بر جستگی باشد.

مزایا درب ضد حریق چوبی

 • درب و چهار چوب از جنس تمام چوب خشک باید باشد
 • ضخامت باید حداقل 52 میلی متر و بدون هیچ برجستگی و کنده کاری باشد
 • نصب جک و آرام بند مرغوب 
 • ضخامت لنگه درب ها 5.6 سانتی متر که از دو لایه ورق 1.5 میل بین ورق ها که بوسیله پشم سنگ با وزن 120-80 کیلوگرم باشد.
 •  در اطراف چهار چوب دو گیر مناسب دود بند نصب می شود تا از ورود دود به سایر نقاط شود.

مشخصات فنی درب ضد حریق آتش نشانی

 1. درب ضد حریق فلزی با تاییده آتش نشانی دارای درب به همراه چهارچوب فلزی می باشد و ضخامت چهارچوب فلزی دو میلیمتر از ورق های های هیدروکربن یا گالوانیزه می باشد که تمام این موارد باید توسط سازمان آتش نشانی مورد تاییده قرار گیرد.
 2. ورق های فلزی در داخل لنگه درب نیز از PLATE هیدروکرین با ضخامت یک و شش دهم میل ساخته می شود. در داخل لنگه فلزی نیز استراکچر خاصی وجود دارد به این ترتیب که در قسمت هایی از درب که یرآق آلات و لولای درب ضد حریق فلزی نصب می شود شبکه فلزی داخلی تقویت می شود. البته باید بیان شود که شبکه داخلی ورق های هیدروکربن علاوه بر بحث مقاومت، موضوع نگهداری و ثابت نگه داشتن مواد داخل در ضد حریق نیز مطرح می باشد که این مواد از قبیل پشم سنگ می باشد.
 3. مهمترین ماده در داخل درب ضد حریق فلزی، پشم سنگ استاندارد بدون مواد مضر می باشد که دانسیته ۸۰ دارد و تا دمای هشت صد و پنجاه درجه در برابر گرما مقاومت دارد. این پشم سنگ علاوه بر داشتن سرتیفیکت استاندار از سازمان استاندارد ایران دارای درجه آ استاندار نیز می باشد.
 4. رنگ رویه درب و چهارچوب از EPOXY POLYSTER که بصورت رنگ پاشی قطب های منفی و مثبت جریان الکتریکی بر روی ورق هیدروکربن صورت می گیرد.
 5. از یرآق مورد استفاده می توان به دستگیره Anti-panic و لولای مخصوص درب های ضد حریق نام برد که همه ی این موارد توسط سازمان آتش نشانی مورد تایید قرار گرفته است. درزگیر دور لنگه درب نیز نقش بسزایی در جلوگیری از خروج گازها سمی و دود در ساختمان مشتعل دارد و علاوه بر این بدلیل جلوگیری از ورود اکسیژن به محیط باعث کند شدن پروسه اشتعال می شود.

علاوه بر خرید برای نصب درب ضد حریق نیز می توانید با اتحاد درب تماس بگیرید.