درب ضد دیلم چیست

  • جمعه 21 اردیبهشت 1403
  • 27 نفر

همه چیز در مورد درب ضد سرقت ضد دیلم

درب ضد دیلم چیست؟

آیا می‌دانید چه درب‌های ضد دیلم چیستند و چگونه کار می‌کنند؟ چگونه دیلم‌ها می‌توانند سیستم ایمنی درب‌ها را مختل کرده و آن‌ها را به سادگی باز کنند؟ یک درب ضد دیلم چگونه می‌تواند از این مسئله جلوگیری کند؟

اصلی‌ترین وسیله برای باز کردن درب‌های ضد سرقت یا معمولی، دیلم‌ها هستند. در این روش، سارق کافیست دیلم خود را به چارچوب اهرم کند، سپس با کمی فشار، درب را خم کرده و آن را باز می‌کند. این روش به قدری ساده و سریع است که سارقین هنوز هم از آن استفاده می‌کنند.

اگر درب شما ضد دیلم باشد، سارق هیچ راه دیگری برای باز کردن آن نخواهد داشت. اما برای انتخاب یک درب ساختمانی، باید به تمام جوانب و قسمت‌های مختلف آن توجه داشته باشید. یک درب ایمن و مقاوم، از متریالی ساخته شده که از دیلم کردن جلوگیری کند.

برای افزایش ایمنی درب در برابر دیلم کردن، روش‌های زیادی وجود دارد. اولین و مهم‌ترین روش افزایش مقاومت و استحکام متریال استفاده شده در ساختار درب است. یک درب با کیفیت و مستحکم، دیرتر انحنا می‌کند.

دو عامل اصلی که ایمنی درب را در برابر دیلم کردن افزایش می‌دهند، ضخامت ورق چارچوب و ضخامت قوطی کار شده در اطراف لنگه است. این دو فاکتور می‌توانند ایمنی درب را تضمین کنند.

با این حال، هیچ دربی صد در صد ضد دیلم نیست. اگر سارق وقت و تجهیزات لازم را داشته باشد، حتی درب‌های مقاوم نیز باز خواهند شد. برخی از درب‌ها به دلیل ساختار مقاوم و متریال با کیفیت، در برابر دیلم کردن مقاوم‌تر هستند.

تنها عواملی که می‌توانند مقاومت درب را در برابر دیلم کردن افزایش دهند، همین دو فاکتوری هستند که در بالا به آن‌ها اشاره شد. هر جا که شنیدید یک درب کاملاً ضد دیلم است، باید مراقب باشید که این ادعا ممکن است فریب باشد.

 

با تمام تفاصیل مطرح شده، هنوز هم درب‌هایی وجود دارند که مقاومت خوبی در برابر دیلم کردن از خود نشان می‌دهند و می‌توان به عملکرد آن‌ها اطمینان کرد. بهترین درب ضد دیلم، درب‌هایی هستند که از متریال با کیفیت و مرغوب در ساختار خود استفاده می‌کنند. تمامی درب‌هایی که در رستاچوب عرضه می‌شوند، دارای بهترین کیفیت هستند.

خصوصیات درب ضد اهرم یا دیلم:

1. درب‌های ضد سرقت ضد دیلم، معمولا دارای یک ورق فلزی بسیار مقاوم در ساختار خود هستند.
2. ضخامت ورق چارچوب درب‌های ضد دیلم باید حداقل 1.5 میلی‌متر باشد تا در برابر خم شدن مقاومت کند.
3. قوطی اطراف لنگه‌های درب نیز باید به اندازه‌ی کافی ضخامت داشته باشد. معمولا ضخامت این قوطی‌ها اگر 30 در 50 باشد، مقاومت خوبی در برابر دیلم کردن از خود نشان می‌دهند.
 

گفتید که دیلم کردن، اصلی‌ترین راه سارقین برای ورود به داخل خانه است. اما آیا روش‌های دیگری نیز برای ورود غیرمجاز به کار می‌رود؟

البته که سارقین همواره راهی برای ورود به خانه یا محیط پیدا می‌کنند. هر یک از این روش‌ها ممکن است با تکیه بر یک نقطه ضعف باشد.

مثلا یکی از روش‌های رایجی که سارقین برای ورود به داخل خانه از آن استفاده می‌کنند، آسیب زدن به سیلندر درب است. بعضی از سارقین روی آن اسید می‌پاشند. برخی دیگر نیز با ابزارهای مختلف، آن را خراب می‌کنند تا درب ساختمان باز شود.

طبیعتا بهتر است به هنگام خرید درب‌های ساختمانی، به تک تک این نکات توجه داشته باشید و تلاش کنید بهترین خرید ممکن را داشته باشید.

سوالات رایج در مورد درب‌های ضد دیلم

 

قیمت درب‌های ضد دیلم چقدر است؟

همانطور که گفتید، ساختار و کیفیت این درب‌ها با یکدیگر فرق می‌کند. بنابراین طبیعی است که قیمت آن‌ها نیز متفاوت باشد. هر چقدر ضخامت ورق آهنی کلاف، ورق چارچوب و... بیشتر باشد، احتمالاً قیمت آن درب نیز بالاتر خواهد رفت.

کدام برند درب ضد دیلم است؟

درب‌های ضد سرقت زیادی در بازار عرضه می‌شوند که مدعی ضد دیلم بودن هستند. بنابراین شما همواره باید به سراغ درب‌های بروید که کیفیت تولید و متریال خوبی دارند. همچنین میتوانید با ابزار اندازه گیری ضخامت اجزای مختلف آن را بررسی کنید. همچنین میتوانید از نصاب بخواهید داخل کلاف درب را در حضور شما بررسی کند تا از آهن کشی داخلی و همچنین وجود ورق فولادی ایمنی بین درب آگاه شوید. آن وقت مطمئن خواهید شد که درب مورد نظر چقدر در برابر دیلم کردن مقاومت دارد.

نصب درب توسط نصاب با تجربه نیز میتواند در ضد اهرم و غیر نفوذ بودن درب تاثیر به سزایی داشته باشد . استفاده از مواد محکم کننده و تثبیت کننده مثل دوغ آب سیمان در کلاف اصلی درب یا استفاده از فوم در حین نصب درب میتواند استحکام درب را بسیار بیشتر کند . خرید درب ضد سرقت از شرکتهای معتبر با نصابان حرفه ای توصیه میشود.

حفاظ و قفل درب ضد دیلم چگونه است؟

گام دیگر در افزایش ایمنی درب‌های ضد سرقت، این است که علاوه بر ضد دیلم کردن آن‌ها، از قفل و حفاظ‌های ایمن استفاده کنید. در واقع استفاده از قفل مناسب تاثیر به سزایی در مقاومت در مقابل اهرم دارد یک از بهترین برندهای قفل درب های ضد سرقت ورودی آپارتمان در کشور ما  از دو برند معروف و معتبر داف و کاله می‌باشند که هر دو ساخت کشور ترکیه هستند.

آیا درب‌های ساختمانی معمولی را نیز می‌توان ضد دیلم کرد؟

معمولاً برای ضد دیلم کردن درب‌های ساختمانی، به وجود ورق‌های آهنی یا فلزی در ساختار درب، تکیه می‌کنند. در حال حاضر تنها درب‌های موجود با این ویژگی‌ها، درب‌های ضد سرقت هستند. بنابراین درب‌های معمولی، خصوصیت ضد دیلم کمتری دارند و نمی‌توان چندان به آن‌ها اطمینان داشت.

 

 

 

بنابراین، ترکیب این ویژگی‌هاست که یک درب ضد سرقت را ضد دیلم نیز می‌کند. انتخاب و خرید درب‌های ساختمانی کار سخت و پر چالشی است. همواره به خاطر داشته باشید که درب‌های ساختمانی، باید حریم امنیت و ایمنی شما را در برابر نفوذ افراد غیرمجاز حفظ با تمام تفاصیل مطرح شده، هنوز هم درب‌هایی وجود دارند که مقاومت خوبی در برابر دیلم کردن از خود نشان می‌دهند و می‌توان به عملکرد آن‌ها اطمینان کرد. بهترین درب ضد دیلم، درب‌هایی هستند که از متریال با کیفیت و مرغوب در ساختار خود استفاده می‌کنند. 

 

درب ضد سرقت ایرانی,قیمت درب ضد سرقت ایرانی,کیفیت درب ضد سرقت ایرانی,خرید درب ضد سرقت ایرانی,انواع درب ضد سرقت ایرانی

قیمت بهترین مارک درب ضد سرقت ایرانی + 50 مدل جدید و پر طرفدار

اتحاد درب یکی از بزررگترین و باسابقه ترین تولیدکنندگان درب ضد سرقت در داخل ایران است.درب ضد سرقت ایران دارای کیفیت بسیار بالا به همراه قیمت مناسب است. برای مشاوره و استفاده از خدمات ما با اتحاد درب تماس بگیرید.
تمیز کردن درب ضد سرقت,رنگ کردن درب ضد سرقت,از بین بردن خط و خش درب ضد سرقت

روش های تمیز کردن و رنگ کردن درب ضد سرقت

تمیز کردن و رنگ کردن درب ضد سرقت هم برای زیبایی و هم برای سلامتی بسیار مهم است.روش هایی ناب و تست شده با استفاده از ماده هایی که میتوانید بدون زمان و هزینه زیاد خودتان بسازید و درب های ضد سرقت و اجزای آن را رنگ کنید و براق نگه دارید.
بهترین نوع درب ضد سرقت,بهترین نوع درب ضد سرقت کدام است,بهترین مدل درب ضد سرقت

قوی ترین و بهترین مدل های درب ضد سرقت نسبت به بودجه

آگاهی از بهترین نوع و مدل و برند درب ضد سرقت و آشنایی کامل با مشخصات فنی و ظاهری آن ها همراه با مقایسه بهترین مدل های درب های ضد سرقت برای خرید نسبت به بودجه.بهترین درب ضد سرقت را از ما بخواهید
تعویض درب های قدیمی با درب ضد سرقت,آموزش کامل مراحل تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت

آموزش کامل مراحل تعویض درب ضد سرقت و جایگزینی با درب قدیمی

آموزش گام به گام به همراه راهنمایی کامل برای تعویض درب های قدیمی منازل با درب های ضد سرقت جدید بدون نیاز به تخریب و صرف وقت و هزینه زیاد.تعویض درب ها یک امر مهم و امنیتی برای هر خانه ای است که زمان زیادی از تعویض درب هایش میگذرد.