درب ضد سرقت

آیا درب ضد سرقت ورودی آپارتمان واقعا ضد سرقت است !؟

  • جمعه 4 خرداد 1403
  • 71 نفر

آیا درب ضد سرقت ورودی آپارتمان واقعا ضد سرقت است !؟

آیا درب ضد سرقت واقعاً ضد سرقت است؟

 بیاید در رابطه با این موضوع واضح صادقانه و شفاف با هم صحبت کنیم. درب ضد سرقت..! اصطلاحی که امروزه با عنوان درب ضد سرقت بین مردم  رواج پیدا کرده است و متاسفانه ما هم مجبور به استفاده از آن هستیم. عملاً یک واژه اشتباه و نادرست است.
چرا که در کشورهای دیگر اصلاً دربی به عنوان درب ضد سرقت وجود ندارد. این مدل درب‌ها درب‌های ایمنی نام دارند. چرا که هیچ دربی تماماً نمی‌تواند ضد سرقت باشد و از نفوذ سارق به طور کامل جلوگیری کند اما چرا؟
جواب این است که هر چقدر که تکنولوژی پیشرفت می‌کند و راه‌های جلوگیری از ورود سارقان هم پیشرفته‌تر و قوی‌تر می‌شود، اما سارقان هم بیکار نمی‌نشینند  آنها هم خود را  به روز می‌کنند و مهارت‌ها و تخصص‌های دزدی خود را افزایش می دهند.

آیا درب ضد سرقت باز می شود؟

شاید کمی گیج شده باشید بیاید با ذکر یک مثال این ابهام را برطرف کنیم:

گاوصندوق را در نظر بگیرید که برای همه ما واژه آشنایی است و از آن برای نگهداری اشیا گران قیمت مانند طلا و پول  استفاده می‌شود، اما آیا واقعاً گاوصندوق ضد سرقت و غیر قابل باز شدن است؟ خودتان جواب بدهید!
قطعا جوابتان خیر است، چراکه همه ما بارها در تلویزیون خصوصا سریال‌های تلویزیونی شاهد باز کردن و سرقت از گاوصندوق توسط سارقین بوده ایم، اما اگر گاوصندوق ایمن نیست، چرا افراد زیادی برای خرید گاوصندوق اقدام می کنند؟

پاسخ این است که ما نمی گوییم گاوصندوق ایمن نیست، اما به دلیل وزن بالای امکان جابجایی آن برای سارقان دشوار خواهد بود. از طرفی، باز کردن آن نیز زمانبر است و قطعا سارقین زمان کافی برای باز کردن آن را ندارند. بر این اساس می توان نتیجه گرفت که گاوصندوق ها به صورت کامل ضد سرقت نیستند، این موضوع در مورد درب ضد سرقت نیز حائز اهمیت است. شما هیچ دری را نمی‌توانید پیدا کنید که کاملاً غیرقابل نفوذ باشد و هیچ سارقی نتواند آن را باز کند، اما موضوع این است که درب ضد سرقت که بهتر است آن را درب ایمنی بنامیم، به گونه ای تولید می شود که باز کردن آن توسط سارقان سخت است، چراکه این درب ها مجهز به پیشرفته ترین قفل های ضد سرقت هستند.

تفاوت درب ضد سرقت با درب معمولی

تفاوت درب‌ ضد سرقت با درب معمولی این است که سارق درب معمولی را به راحتی و در کمتر از دو دقیقه باز می‌کند، اما برای باز کردن یک درب ضد سرقت استاندارد باید حداقل نیم ساعت زمان در اختیار داشته باشد و روی آن کار کند. در نهایت باز کردن درب ضد سرقت معمولاً  با ایجاد سر صدا در آپارتمان‌های مسکونی همراه بوده و موجب لو رفتن سارق می‌شود. لذا در موضوع سرقت، زمان امر مهمی است. یک درب ضد سرقت استاندارد از لحاظ اینکه به  زمان نسبتاً زیادی برای باز شدن توسط سارق نیاز دارد، می‌تواند غیر قابل نفوذ باشد‌.

نکته دیگر اینکه سارقان می‌توانند از اهرم برای باز کردن درب ضد سرقت استفاده کنند، اما اگر درب ضد سرقت بر اساس استانداردهای لازم و به صورت اصولی و با وزن استاندارد و ایمنی بالا ساخته شده باشد، لنگه آن به حدی قوی و مستحکم است که با  فشار و ضربه هایی که اهرم به آن وارد می‌کند، باز نمی‌شود، به همین علت می‌تواند غیر قابل نفوذ باشد.

جمع بندی

موضوع درب ضد سرقت که امروزه رواج پیدا کرده سبب سوء استفاده بعضی از فروشندگان و تولید کنندگان شده است. به این صورت که آن ها درب‌هایی با عنوان تماماً ضد سرقت را با هزینه‌های خیلی بالا به خریداران می‌فروشند‌. این در حالی است که درب مذکور تفاوتی با درب‌های با رنج معمولی قیمت ندارد، لذا یک درب ضد سرقت با وزن مناسب همراه با قفل کاله ترکیه می‌تواند ایمنی شما را تا حد زیادی تامین کند. بنابراین اگر در جریان خرید با فروشنده یا تولید کننده‌ای برخورد کردید ک که به شما گفت دربی که به شما می‌فروشد کاملاً غیر قابل نفوذ و صدرصد ضد سرقت است، شک نکنید که کلاهبرداری بیش نیست و قصد فریب شما دارد.
لذا سعی کنید درب ضد سرقت یا ایمنی را از فروشگاه‌های معتبری در سطح شهر خریداری کنید که صداقت و شفافیت زیادی در امر مشاوره و شما عزیزان دارند به علت کسب سود اطلاعات دروغ و بیهوده به شما نمی‌دهند تهیه کنید.

درب ضد سرقت ایرانی,قیمت درب ضد سرقت ایرانی,کیفیت درب ضد سرقت ایرانی,خرید درب ضد سرقت ایرانی,انواع درب ضد سرقت ایرانی

قیمت بهترین مارک درب ضد سرقت ایرانی + 50 مدل جدید و پر طرفدار

اتحاد درب یکی از بزررگترین و باسابقه ترین تولیدکنندگان درب ضد سرقت در داخل ایران است.درب ضد سرقت ایران دارای کیفیت بسیار بالا به همراه قیمت مناسب است. برای مشاوره و استفاده از خدمات ما با اتحاد درب تماس بگیرید.
تمیز کردن درب ضد سرقت,رنگ کردن درب ضد سرقت,از بین بردن خط و خش درب ضد سرقت

روش های تمیز کردن و رنگ کردن درب ضد سرقت

تمیز کردن و رنگ کردن درب ضد سرقت هم برای زیبایی و هم برای سلامتی بسیار مهم است.روش هایی ناب و تست شده با استفاده از ماده هایی که میتوانید بدون زمان و هزینه زیاد خودتان بسازید و درب های ضد سرقت و اجزای آن را رنگ کنید و براق نگه دارید.
بهترین نوع درب ضد سرقت,بهترین نوع درب ضد سرقت کدام است,بهترین مدل درب ضد سرقت

قوی ترین و بهترین مدل های درب ضد سرقت نسبت به بودجه

آگاهی از بهترین نوع و مدل و برند درب ضد سرقت و آشنایی کامل با مشخصات فنی و ظاهری آن ها همراه با مقایسه بهترین مدل های درب های ضد سرقت برای خرید نسبت به بودجه.بهترین درب ضد سرقت را از ما بخواهید
تعویض درب های قدیمی با درب ضد سرقت,آموزش کامل مراحل تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت

آموزش کامل مراحل تعویض درب ضد سرقت و جایگزینی با درب قدیمی

آموزش گام به گام به همراه راهنمایی کامل برای تعویض درب های قدیمی منازل با درب های ضد سرقت جدید بدون نیاز به تخریب و صرف وقت و هزینه زیاد.تعویض درب ها یک امر مهم و امنیتی برای هر خانه ای است که زمان زیادی از تعویض درب هایش میگذرد.