درب ضد حریق,درب ضد آتش,درب مقاوم

مشخصات درب ضد حریق (آتش)

 • یکشنبه 11 اسفند 1398
 • 212 نفر

درب ضد حریق از جنس تمام فلز است که مخصوص مکان های عمومی و مهم مثل بیمارستان ها است که از ورود آتش جلوگیری میکند و حداکثر 4 ساعت در مقابل آتش و حرارت مقاوم است

درب ضد حریق

درب ضد حریق نوعی درب ضد سرقت است که از نفوذ آتش جلوگیری میکند و در برابر آتش 4 ساعت مقاوم است .چارچوب درب از فولاد است و روکش آن از ورق آهن و پشم سنگ و رنگ نسوز ساخته میشود.لاستیک نسوز اطراف آن نیز از نفوذ دود و حرارت جلوگیری میکند.

استفاده از درب ضد حریق ایرانی در پله فرار مجتمع های مسکونی و تجاری، ادارات، ورزشگاه ها، پالایشگاهها و نیروگاهها ، راهروهای ارتباطی بیمارستان و اماکن اداری ، سالنهای همایش ، فرودگاهها و بطورکلی تمام مکانهایی که امکان حریق وجود دارد و امنیت آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است  استفاده می شود.درب های ضد حریق دارای وزن 100 کیلوگرم هستند و با یراق آلات آنتی پنیک ساخته میشوند.

درب های ضد حریق در برابر آتش مقاوم اند اما مقاومت آنها با یکدیگر متفاوت است مثلا یک درب ضد حریق می‌تواند ۲۰ دقیقه، ۳۰ دقیقه، ۴۵ دقیقه، ۶۰ دقیقه و یا ۹۰ دقیقه در برابر آتش مقاومت کند.درب های ضد حریق فولادی تا 3 ساعت مقاومت میکنند.

همه درب های ضد حریق و جدیدترین مدل های درب های ضد سرقت به یک سیستم مغناطیسی زنگ خطر متصل هستند و در هنگام آتش سوزی به طور اتومات بسته میشوند همچنین بعضی درب ها ضد حریق همراه یک پنجره ضد حریق عرضه میشوند.

استاندارد های درب ضد حریق

درب های ضد حریق اصلی معمولا باید بر اسا استاندارد و مورد تایید آتش نشانی UL امریکا  LPCB  انگلستان و VDSآلمان باشند که دربهای ضد حریق شرکت اتحاد بر این استاندارد درب ها را تولید میکند.

اجزای تشکیل دهنده درب های ضد حریق و مشخصات فنی

اجزای-درب-ضد-حریق

 1.  پروفیل چهار چوب از ورق هیدرو کربن به ضخامت ۱/۵
 2. دارای نوار دودبند مقاوم در برابر حریق
 3. مواد تشکیل دهنده لنگه درب ضد حریق شامل دو لایه آهن هیدرو کربن به ضخامت ۱/۲۵ که دارای تقویت کننده های مخصوص جهت مقاوم سازی محل نصب یراق آهن آلات و همچنین شبکه های تقویت داخلی جهت استحکام درب و نیز جلوگیری از ریزش عایق داخلی
 4. هسته مرکزی درب ضد حریق از پشم سنگ با وزن مخصوص ۱۲۰ کیلو گرم، مقاوم در برابر حرارت تا دمای ۸۵۰ درجه سانتیگراد بدون تغییر شکل
 5. پوشش درب و چهارچوب از رنگ اپکسی پلی استر کوره ای
 6. یراق آلات فولادی و لولای مخصوص قابل تنظیم با دستگیره آنتی پنیک ( برند I-TEK Touch) ویژه خروج اضطراری
 7. لاستیک درز گیر نسوز که دورتادور چهار چوب قرارگرفته و هنگام آتش سوزی منبسط می شود

ابعاد استاندارد درهای ضد حریق معمولا ۱۰۵*۲۱۰  یا ۱۱۰*۲۱۰ می باشد.
همچنین امکان ساخت به ابعاد سفارشی و رنگ دلخواه مشتری نیز امکان پذیر است .

قیمت درب ضد حریق

قیمت درب ضد حریق بستگی به نوع مواد و آلیاژ سازنده آن دارد.

درب های ضد حریق باید تایید شده آتش نشانی باشند و بعضی از شرکت ها از فاکتور خرید شما برای گرفتن تاییدیه استفاده میکنند.اما درب های ضد حریق اتحاد همراه با کپی تاییدیه و فاکتور به خریدار ارائه میشوند.

درب های ضد حریق هم از نوع درب ضد سرقت فلزی با قابلیت ضد آتش بودن هستند و هم از نوع درب های ضد سرقت چوبی با این قابلیت هستند که قیمت این دو نیز با هم متفاوت است.البته بجز این دو مدل درب ضد حریق شیشه ای نیز تازگی تولید شده است که قیمتی بسیار بالاتری از بقیه درب های ضد حریق دارد.

نصب و راه اندازی درب ضد حریق

بهتر است برای نصب و راه اندازی درب ضد حریق سراغ متخصصان این درب ها بروید که شرکت ما نیز یکی از ارائه دهندگان نصاب متخصص است.فقط نکته ای باید حتما رعایت شود این است که درب باید به صورت صاف و مستحکم نصب شود و کناره های درب نباید هیچگونه شکافی داشته باشد و این شکاف ها باید به طو کامل و مطمئن از عایق حرارتی پوشیده شوند.

نکات مهم برای خرید درب ضد حریق

نکات-خرید-درب-ضدحریق

 • مقاومت در در برابر حرارت از یک ساعت بیشتر.
 • ضخامت ورق فولادی حایز اهمیت است .
 • هنگام خرید و فروش باید بیان شود که شبکه داخلی ورق های تشکیل دهنده علاوه بر مقاومت نگهداری وخاصیت  ثابت نگه داشتن مواد داخل درب ضد حریق مثل پشم سنگ را دارند.
 • مهمترین ماده در داخل درب ضد حریق فلزی ، پشم سنگ استاندارد بدون مواد مضر می باشد پس باید درجه 1 بودن پشم سنگ ذکر شود.
 • رنگ رویه درب و چهارچوب از EPOXY POLYSTER که بصورت رنگ پاشی قطب های منفی و مثبت جریان الکتریکی بر روی ورق هیدروکربن صورت می گیرد.
 • یراق آلات،دستیگره درب،لولا ها و درز گیر ها نیز علاوه بر ساختار اصلی درب ضد حریق باید مورد تایید سازمان آتش نشانی باشند.

انواع درب ضد حریق

1 ) درب ضد حریق چوبی

2 ) درب ضد حریق فلزی

3 ) درب ضد حریق شیشه خور

4 ) درب ضد حریق دو لنگه تک باز شو

5 ) درب ضد حریق تک لنگه شیشه خور

کاربرد های درب ضد حریق

1 ) درب های خروج اضطراری برج های مسکونی و اداری
2 ) درب مخصوص نیروگاه برق
3 ) درب بیمارستانی
4 ) درب خزانه ها و انبار

درب ضد سرقت ترک,خرید درب ضد سرقت ترک,قیمت درب ضد سرقت ترک,درب ضد سرقت ترک اصل

درب ضد سرقت ترک | فروش درب ضد سرقت ترک اصل

خرید درب ضد سرقت ترک از مراکز معتبر و شناخته شده در بازار درب های ضد سرقت و یا نمایندگی های برندهای معتبر ترک، بهترین و ایمن ترین راهی است که ما به شما پیشنهاد می کنیم. حتما دقت داشته باشید که دربی که انتخاب میکنید ضمانت نامه و همچنین گارانتی های مناسب داشته باشد.
تمیز کردن درب ضد سرقت,راه های تمیز کردن درب ضد سرقت,رنگ کردن درب ضد سرقت

روش های تمیز کردن و رنگ کردن درب ضد سرقت

نظافت و تمیز نگه داشتن هم برای زیبایی و هم برای سلامتی بسیار مهم است.روش هایی ناب و تست شده با استفاده از ماده هایی که میتوانید بدون زمان و هزینه زیاد خودتان بسازید و درب های ضد سرقت و اجزای آن را رنگ کنید و براق نگه دارید.
بهترین نوع درب ضد سرقت,بهترین نوع درب ضد سرقت کدام است,بهترین مدل درب ضد سرقت

بهترین برند ها و مدل های درب ضد سرقت نسبت به بودجه

آگاهی از بهترین نوع و مدل و برند درب ضد سرقت و آشنایی کامل با مشخصات فنی و ظاهری آن ها همراه با مقایسه بهترین مدل های درب های ضد سرقت برای خرید نسبت به بودجه
چگونه درب های قدیمی خانگی را با درب ضد سرقت تعویض کنیم,تعویض درب های قدیمی با درب ضد سرقت,آموزش کامل مراحل تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت

آموزش کامل مراحل تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت

آموزش گام به گام به همراه راهنمایی کامل برای تعویض درب های قدیمی منازل با درب های ضد سرقت جدید بدون نیاز به تخریب و صرف وقت و هزینه زیاد.تعویض درب ها یک امر مهم و امنیتی برای هر خانه ای است که زمان زیادی از تعویض درب هایش میگذرد.